Nošení rovnátek je v dnešní době zcela běžnou záležitostí. Pamatujte ale, že je potřeba i dbát na prvotřídní ústní hygienu, která je předpokladem kvalitního výsledku ortodontické léčby. Což platí i před zahájením léčby pomocí “nasazení rovnátek“. A to jak u dětí, tak i u dospělých.

Správná dentální hygiena je základem úspěšného rovnání zubů

Na rovnátkách se nacházejí drobné prostory, kde se kumulují zbytky jídel a hromadí se zubní mikrobiální plak. To může způsobovat odvápnění skloviny (křídově bílé skvrny), eroze, zubní kaz nebo nepříjemné záněty dásní.
Nemusíte mít ale strach. Během léčby fixními rovnátky je sice obtížné chrup správně a zcela vyčistit, určitě se ale nejedná o nic nemožného. V Arbes+ dentální hygiena vám rádi ukážeme jak na to.

  • V rámci kontroly profesionálně vyčistíme vaše rovnátka i zuby.
  • Vyleštíme a zarovnáme povrchy zubů.
  • Odstraníme plak, zubní kámen nebo nevzhledné pigmentace.
  • Profesionálně vám zajistíme fluoridaci zubů, jako prevenci vzniku odvápněné skloviny a zubního kazu.
  • Zkontrolujeme vhodnou techniku čištění zubů i používané dentální pomůcky. Případně vám doporučíme vhodný postup a individuální prostředky pro správnou dentální hygienu.

Dentální hygienu doporučujeme v případě nošení rovnátek opakovat častěji

Profesionální vyčištění zubů před nasazením fixních rovnátek výrazně zlepší odolnost skloviny proti usazování pigmentů a zubního kamene v průběhu léčby. Vašim zubům je potřeba věnovat obdobnou péči jako při počátečním nasazení rovnátek.
Nezapomeňte, že k udržení zdravých zubů jsou nutné také častější kontroly u dentální hygienistky. Proč? V rámci dentální péče opakovaně vyčistíme dutinu ústní a znovu odstraníme zubní kámen i pigment. Vaše zuby nafluoridujeme a poradíme, jak pracovat s domácími čistícími pomůckami. Velice důležitá je rovněž aktualizace velikosti mezizubních kartáčků z důvodu posunu zubů v průběhu léčby. Tímto způsobem je možno reagovat společně s pacientem na aktuální stav jeho chrupu. Dentální hygienu doporučujeme opakovat v intervalu 3-4 měsíců.

Objednejte se na dentální hygienu do Arbes+

Máte další otázky nebo se chcete poradit s odborníky? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám vše vysvětlíme a nabídneme účinný postup, jak chránit vaše zuby v době ortodontické léčby.

Objednejte se k našim dentálním hygienistkám a dejte šanci svým zubům na dlouhý život.

Těšíme se na vaši návštěvu u nás na Arbesově náměstí v Praze 5, Smíchov. Arbes+ dentální hygiena