POSKYTUJEME

Ordinační doba

Po 08:00 - 20:00
Út 08:00 - 20:00
St 08:00 - 20:00
Čt 08:00 - 20:00
08:00 - 20:00
gsm: 731 440 903
tel: 257 221 263

Arbes +

dentální hygiena

Pavla Švandy ze Semčic 13

150 00 Praha 5

NOVINKY

ORIGINÁLNÍ dárek pro zamilované

 

 

Překvapte svého partnera ORIGINÁLNÍM dárkem. 1. Máj, lásky čas se nám pomalu blíží:-)

 

 

OZP - VITAKONTO příspěvek na DH

Rádi bychom Vás informovali o možnosti čerpání příspěvku OZP na dentální hygienu.

Přijímáme nové pacienty

Prevence

Objednat se k nám můžete telefonicky nebo ONLINE na tomto formuláři.


  • VĚČNÝ zub, protože ČISTÝ zub!!!
  • 80% zubů opouští dutinu ústní NE vinou kazu, ale zánětem dásní!!!
  • Zuby si čistit nemusíš. JEDINĚ TY, které CHCEŠ ZACHOVAT!!!
  • Kaz stojí zub, PARODONTÓZA celkové ZDRAVÍ!!!
  • Hlavní příčinou ztráty zubu je parodontóza, nikoliv zubní kaz!!!
  • Denně používané zuby si zaslouží pravidelnou profesionální péči!!!

Chránič proti chrápání - Silensor

Silensor - zdravotní pomůcka proti chrápáníChrápání

Výzkumy ukazují, že asi 40% obyvatelstva průmyslových zemí chrápe. Muži přes 60 let chrápou dokonce v 60 procentech.

Ve většině případů je hluk chrápání způsoben sevřením dýchacích cest při spánku. Po usnutí uvolníme veškeré svalové napětí, a protože oblast krku a nosohltanu není výjimkou, dojde tím také k zúžení dýchacích cest a omezení jejich průchodnosti. Proud vzduchu, který do sebe vdechujeme, proudí zúženým prostorem rychleji a za určitých podmínek rozechvívá měkké zadní patro a tzv. čípek a v tomto momentu začíná trpět nejen okolí, ale i samotný spáč.

silensorChrápání může způsobit nejen ospalost během dne, ale také vážné vaskulární onemocnění. Na vznik podmínek ke chrápání a na jeho hlasitost má vliv řada okolností. Jistě jste si povšimli, že chrápání je častější a intenzivnější při dýchání ústy než při dýchání nosem. Proud vzduchu nasávaný nosem má totiž příznivější sklon k měkkému patru a tolik jej nerozechvívá. Je tedy důležité, aby nás neprůchodné horní cesty dýchací nenutily dýchat ústy. 

dlahaSilensor se skládá ze dvou poloprůhledných částí ve tvaru podkovy, tzv. dlah, které se nasazují na chrup horní i dolní čelisti. Tyto dlahy těsně obepínají zuby v zubním oblouku a díky své pružnosti na nich samovolně drží. Po stranách jsou tyto dlahy vzájemně spojené páskem - spodní čelist je tedy fixována k horní nepohyblivé čelisti, a tím je znemožněno její přílišné uvolnění směrem ke krku, které způsobuje zúžení hltanu. Vzduch tedy může volně proudit a nezpůsobuje vibrace měkkých tkání. I s nasazeným Silensorem je však možné čelistmi do určité míry pohybovat a nehrozí tedy strnulost úst. Silensor nebrání díky svým  malým  rozměrům dýchání ústy - lze jej tedy použít i v případě, že dýchání nosem je z nějakého důvodu obtížné či nemožné ( např. kvůli polypům). Silensory se zpravidla vyrábí z poloměkkého komfortního materiálu. Jen při špatném stavu chrupu je nutné vyrobit tuto pomůcku z relativně pevné hmoty. Silensor nelze upevnit v bezzubých ústech či na chrup ve velmi špatném stavu. O jeho použití se poraďte se svou dentální hygienistkou. Na základě kompletního otisku vašeho chrupu vám bude následně Silensor zhotoven.