POSKYTUJEME

Ordinační doba

Po 08:00 - 20:00
Út 08:00 - 20:00
St 08:00 - 20:00
Čt 08:00 - 20:00
08:00 - 20:00
gsm: 731 440 903
tel: 257 221 263

Arbes +

dentální hygiena

Pavla Švandy ze Semčic 13

150 00 Praha 5

NOVINKY

ZMĚNA ORDINAČNÍ DOBY platná do odvolání

Pondělí 8h. - 20h.

Úterý 8h. - 20h.

Středa 8h. - 20h.

Čtvrtek 8h. - 20h.

Pátek 8h. - 14h.

Přijímáme nové pacienty

Prevence

Objednat se k nám můžete telefonicky nebo ONLINE na tomto formuláři.


  • VĚČNÝ zub, protože ČISTÝ zub!!!
  • 80% zubů opouští dutinu ústní NE vinou kazu, ale zánětem dásní!!!
  • Zuby si čistit nemusíš. JEDINĚ TY, které CHCEŠ ZACHOVAT!!!
  • Kaz stojí zub, PARODONTÓZA celkové ZDRAVÍ!!!
  • Hlavní příčinou ztráty zubu je parodontóza, nikoliv zubní kaz!!!
  • Denně používané zuby si zaslouží pravidelnou profesionální péči!!!

Parodontóza

Vyvine se na podkladě předchozí dlouhotrvající gingivitidy cca od 30 let věku. Průběh onemocnění je chronický, ústní hygiena je nedostatečná. Projevem je zápach z úst, krvácení dásní, tvorba parodontálních chobotů, úbytek (resorpce) kosti, putování, viklavost a rozestupování zubů, přítomnost abscesů, nahromadění hnisu, přítomnost zubního kamene nad i pod dásněmi. K prvním ztrátám zubů dochází již od 45 let věku.

Správně použité diagnostické systémy umožní ošetřujícímu stanovit předpokládaný vývoj onemocnění a současně i způsob optimální léčby.

Jak předcházet parodontitidě

Pokud Vám byla diagnostikována parodontitida, Váš zubní lékař či dentální hygienistka Vám navrhne individuální léčebný program k udržování zubů a dásní, aby se zastavil postup onemocnění.

Problémy a dásněmi

Problémy s dásněmi nemusí zpočátku provázet závažné viditelné příznaky, pro včasné stanovení diagnózy jsou proto velmi důležité pravidelné návštěvy u zubního lékaře či dentální hygienistky. K běžným příznakům gingivitidy patří zčervenání a otok dásní, které při čištění krvácejí a vytvářejí se v nich choboty. V pokročilejších stádiích můžete zaznamenat ústup dásní a výskyt hnisu v prostoru mezi zubem a dásní, eventuálně uvolňování a ztrátu zubů. Většina případů ztráty zubů v dospělém věku není ve skutečnosti způsobena zubním kazem, ale onemocněním dásní, například parodontitidou. Ztráta zubů v dospělém věku je často zapříčiněná parodontitidou, avšak onemocnění dásní, jako je parodontitida, není nezbytnou součástí procesu stárnutí. Pokud si denně čistíte zuby zubním kartáčkem a mezizubními pomůckami a navštěvujete pravidelně zubní ordinace, zvýšíte svoje šance udržet si zdravé zuby a dásně po celý život. Nedejte proto zubnímu plaku šanci zvětšovat svůj objem a poškozovat Vaše zuby a dásně.